Her yeri yakıp yıkmışlar! Provokatörlerin Suriyeli avına çıktığı ilçede zarar çok büyük

Antalya‘nın Serik ilçesinde gece saatlerinde toplanan bir grup, Suriyelilere ait araçlara ve iş yerlerine zarar verdi. Olayların yatıştırılmasının ardından gündüz saatlerinde kameralara yansıyan görüntüler bölgedeki kaosun boyutunu gözler önüne sermeye yetti de arttı.

KAYSERİ’DE BAŞLAYAN OLAYLAR ANTALYA’YA SIÇRADI

Kayseri‘de Suriye uyruklu 7 yaşındaki kız çocuğunun, akrabası tarafından taciz edilmesinin ardından Antalya’nın Serik ilçesinde dün saat 23.00 sıralarında Serik eski Cuma pazarı mevkiinde toplanan bir grup, sloganlar atarak meydana geldi. Eylemciler ilçenin çeşitli bölgelerinde oturan Suriyelilere ait araçlara taşlar atarak zarar verdi, ters çevirdi.

KALABALIK GÜÇLÜKLE DAĞITILDI

Belediye Başkan Yardımcısı Halil Demir, polis aracının hoparlöründen toplananlara seslenerek “Lütfen arkadaşlar herhangi bir olaya sebebiyet vermeyelim. Duyarlı olalım ve dağılalım. Herkes evine gitsin. Polisimize yardımcı olalım” dedi. Olaylar, polisin çabasıyla saat 03.00 sıralarında yatıştırıldı.

SOKAK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Yaşanan olayların bıraktığı hasar ise gündüz vakti görüldü. Sessizliğin hakim olduğu bölgede kepenkleri açılan iş yerlerinin dağıtıldığı, eşyaların sokağa atıldığı görüldü. Suriyelilere ait bazı araçlar yakılırken, ikamet ettikleri adreslerin ise camları kırıldı.

İşte ilçeden gelen kareler;

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir