Fazıl Say’dan babasına duygusal anma

Altan Ahmet Say müzik yazarıydı. Müzik kitapları üniversitelerin müzik bölümlerinde temel eser olarak okutuldu. Türk piyanist ve besteci Fazıl Say’ın babası olan Ahmet Say’ın müzik kitapları dışında çeşitli ödüllere değer görülen edebiyat eserleri vardır.

1967-1970 arasında Türk Solu dergisinin yazı işleri müdürlüğünü yapmış; 1977-1983 yılları arasında Türkiye Yazıları adlı dergiyi çıkarmıştır.

Say, 10 Mayıs 2022 yılında Ankara’da hayata gözlerini yummuştur.

“SEVGİYLE ANIYORUM”

Babasının kaybına çok üzülen piyanist Fazıl Say, ölümünün ikinci yılını hatırlatarak babasının fotoğrafını paylaştı. Say Ahmet Say’a özel eserlerini revize edip yeniden derlediklerini duyurdu. Say babasını andığı paylaşıma, ’10 Mayıs. Babam Ahmet Say’ı ölümünün 2’inci yılında sevgiyle anıyorum. Diğer fotoğraflara bakmanızı rica edeceğim. Bu iki yıllık süreçte, babamın müzik ve edebiyat kitaplarının çoğunu revize edip yeniden bastık, makale ve denemelerini derledik. Dev bir “Ahmet Say Kataloğu” nu kısa sürede yeniden inşa ettik. Bu konuda sevgil dostum Fahri Özdemir’e vefası ve emeği için yürekten teşekkür ediyorum’ notunu düştü.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir